Brick Award 22 se podeljuje arhitekturnim delom, ki očarajo z inovativno uporabo opeko za gradnjo ter osredotočenostjo na uporabnost in iznajdljivost ob uporabi prostora. Tokrat je v prijavljenih delih mogoče zaznati močan evropski fokus. Kar 34 od 50-ih izbranih projektov je bilo oddanih s strani evropskih arhitektov, 12 jih prihaja iz azijskih birojev, medtem ko so štiri nominacije iz Latinske Amerike. Zmagovalni projekti petih kategorij »Feeling at home« (Dom - Počutimo se kot doma), »Living together« (Skupno bivanje), »Sharing public spaces« (Javni prostori), »Working together« (Poslovni prostori) in »Building out of the box« (Rešitve izven okvirjev), kakor tudi posebna nagrada skupnega zmagovalnega projekta, bodo podeljene na svečanem dogodku Brick Award na Dunaju v juniju 2022.
Tudi letos je tako strokovna komisija ocenjevala prijavljena dela v petih kategorijah, podeljena pa bo tudi posebna nagrada za skupnega zmagovalca. Pet kategorij, po katerih se ocenjuje, so: »Feeling at home« (Dom - Počutimo se kot doma), »Living together« (Skupno bivanje), »Sharing public spaces« (Javni prostori), »Working together« (Poslovni prostori) in »Building out of the box« (Rešitve izven okvirjev). Vsled temu bo, kot že omenjeno, na svečanem dogodku Brick Award na Dunaju v juniju 2022 podeljena tudi posebna nagrada skupnega zmagovalnega projekta. V kategoriji skupnega bivanja se je z arhitekturno rešitvijo dvojne opečne hiše med najboljša dela uvrstil tudi slovenski arhitekturni biro Arhitektura iz Ljubljane.
»Kategorije Brick Award nenehno prilagajamo obstoječim trendom, ob upoštevanju dejstva, da se prav opeko vse bolj ohranja kot temeljno sestavino t. i. brezčasne gradnje. Z uporabo naravnih materialov, v obliki sodobnih instalacij, dobimo edinstvene arhitekturne rešitve, ki ustrezajo tudi okoljskim standardom,« pojasni Tomislav Franko, produktni vodja v podjetju Wienerberger za Jugovzhodno Evropo.