Veliko investicijsko obdobje se je začelo leta 1910: keramične tovarne so bile razširjene in da bi povečali proizvodnjo, so jih opremili s sodobnimi stroji za izdelavo opeke ter tako uvedli najsodobnejše proizvodne metode.
Izbruh vojne leta 1914 je povzročil krizo v gradbeništvu. Številni projekti so bili prekinjeni, dve tretjini delavcev je bilo poslanih v vojsko, število delavcev pa se je zmanjšalo s približno 2.300 na samo 570. Posledično se je proizvodnja skoraj ustavila, razen začasnih operacij, ki so jih vodile ženske in starejši delavci.
To obdobje je bilo za mnoge težko. Pojavilo se je pomanjkanje hrane in če že govorimo o proizvodnji, je bilo zelo težko dobiti zaloge, transport opeke pa je bil težak, ker ni bilo vagonov, v katerih bi se materiali prevažali. Zaradi pomanjkanja goriva je proizvodnja delala z izgubo. Kljub temu se je Wienerberger uspel širiti tudi v tako težkih okoliščinah. Kupoval je opečne zgradbe in zemljišča v bližini Dunaja, kar je bilo veliko upanje za okrevanje po vojni.
V teh težkih časih je sicer Wienerberger delavce podjetja podpiral na najboljši možen način. Uradniki so bili odsotni, niso bili pa odpuščeni in njihove družine so prejemale hrano ter nastanitev v prostorih podjetja.